Ekipa serwera
Theo
TheoMarque/Theo

Główna głowa rządząca tym światem. Koordynator całego serwera opencraft.pl. Odpowiada za stan maszyny, serwer i stabilność działania, jak również założenia gry i dalszy rozwój rozgrywki. Ostatnia instancja odwoławcza. Na koncie Theo gra jako zwykły gracz. Posiada moce super-krowy.

MashuuMidori
MashuuMidori

Spec od strony i forum, posiadajacy zieloną moc naprawiania wszystkiego co zepsuł TheoMarque. Niezastąpiony kiedy trzeba wlepić bana, poprawić coś na stronie czy poskromić trolle. Zwykle przyjmuje postać zielonego smoka. Kiedy ma biały nick, przechodzi do postaci jaszczuroludzia i ma uprawnienia zwykłego gracza.

CaveLion
CaveLion

Wykonawca wszystkiego co dobre i złe. Spec od technikaliów programistycznych. Do niego zgłasza się pytania "dlaczego funkcja X nie działa". Zazwyczaj twierdzi, że jednak działa. Na ogół ma przy tym rację. Na biało gra jako zwykły gracz.

Lotos_
Lotos_

Człowiek-enigma, nigdy nie wiadomo co robi, ani jak to robi - ale jak zrobi to jest co robić. Zajmuje się wymyślaniem nowych bugów i łataniu starych. Prywatnie uzależniony od słoneczników. W białym nicku jest na odwyku.

Robosztyk_
Robosztyk_

To pewnie Robosztyk, małopolud o osobowości orangutana. Śmieszkuje, pomaga i bywa buntowniczy. Zawsze można na niego liczyć gdy trzeba być małpą doświadczalną. Lokalnie znany jako Małpa Graniczna. Znany z urobosztykowania budynków (to nie grief!)

xXSoniaXx
xXSoniaXx

Wielbicielka ptaszków wszelakich. Spotkasz ją w vallenherowej chatce otoczonej ciernistymi różami albo na placu budowy kolejki. Ma certyfikat z odstrzeliwania oszustów (serio-serio!)

Pitgram
Pitgram

Człowiek od... no właśnie? Co on tu robi? Nie spotkasz go nigdzie w pracy - chyba że na konwencie lub innym evencie.